Owner Login

Victorian State Premiership Table

  Trainer 1st2nd3rdPrizemoney
1Darren Weir346292252 $17,030,911
2David & B Hayes & T Dabernig219172155 $13,930,865
3Ciaron Maher897456 $5,749,919
4Robbie Griffiths877975 $2,625,394
5Mick Price868062 $4,175,472

Victorian State Premiership Table

  Trainer 1st2nd3rdPrizemoney
1Darren Weir1129971.5 $11,667,705
2David & B Hayes & T Dabernig95.57973 $11,645,850
3Robbie Griffiths27917 $1,392,415
4Robert Smerdon252117 $1,754,145
5Mick Price242325 $2,925,875

Victorian State Premiership Table

  Trainer 1st2nd3rdPrizemoney
1Darren Weir233193180 $5,363,206
2David & B Hayes & T Dabernig1239281.5 $2,285,015
3Ciaron Maher675036 $1,419,094
4Mick Price61.55737 $1,249,597
5Robbie Griffiths607057.5 $1,232,979
 

Stable Runners

 

Thu 25 May - Racing.com Park Synthetic

R1.Racing.com 2YO Maiden Plate6:00pm1200m 6.Mujaan (15) Brad Rawiller58kg
R7.Pakenham Produce BM64 Handicap9:00pm1600m 11.Junior Burger (13) Brad Rawiller57kg
R8.Sportsbet Racing Form BM70 Handicap9:30pm1400m 3.Don't We Love It (5) Brad Rawiller59.5kg
 

Fri 26 May - bet365 Geelong Synthetic

R1.bet365 Maiden Plate12:25pm2200m 1.Euroman (5) Dean Yendall58.5kg
R3.Harvey’s of Highton F&M Maiden Plate1:30pm1300m 3.Lara's Web (6) Dean Yendall58kg
 

Fri 26 May - Cranbourne

R6.Browns Sawdust & Shavings Sky Heights Stayers Final8:30pm2580m 1.It's a Silvertrail (4) John Allen60kg
R7.TAB.com.au Mile Series Final9:00pm1600m 10.Houdini the Great (4) Jye McNeil55kg
R7.TAB.com.au Mile Series Final9:00pm1600m 9.Kiwia (2) Michael Dee55kg
 

Sat 27 May - Eagle Farm

R3.MITAVITE BRC SIRES' PRODUCE STAKES1:17pm1400m 20.Snitzepeg (2) Damian Lane57kg
R4.CHANNEL SEVEN PREMIER'S CUP1:57pm2200m 6.Neverland (15) Damian Lane54kg
R5.MULLINS LAWYERS GRAND PRIX STAKES2:35pm2200m 2.Volatile Mix (15) Damian Lane57kg
R6.GLENLOGAN PARK STAKES3:15pm1300m 7.Turbo Miss (20) Damian Lane57.5kg
R7.DARLEY KINGSFORD-SMITH CUP3:55pm1300m 1.Black Heart Bart (4) Brad Rawiller59kg
 

Sat 27 May - Ladbrokes Park Lakeside

R1.Clanbrooke Racing Handicap11:30am1200m 6.Cliff's Edge (2) John Allen57kg
R2.Elaren Security Services Handicap12:05pm1200m 6.Nikitas (12) Dean Yendall58kg
R2.Elaren Security Services Handicap12:05pm1200m 7.Septamore (15) Ben Allen58kg
R2.Elaren Security Services Handicap12:05pm1200m 9.Star Stealer (1) John Allen58kg
R3.The Australian Steeplechase12:45pm3400m 3.Now And Zen (3) John Allen64.5kg
R4.The Australian Hurdle1:25pm3400m 2.Renew (8) John Allen67kg
R5.Chandler Macleod Handicap2:05pm2400m 4.Dubai Escapade (12) John Allen58kg
R5.Chandler Macleod Handicap2:05pm2400m 5.Try Four (2) Jye McNeil56kg
R6.Ladbrokes Handicap2:44pm1600m 2.Kenjorwood (1) Jordan Childs60kg
R6.Ladbrokes Handicap2:44pm1600m 1.Killarney Kid (4) Mitchell Aitken60.5kg
R6.Ladbrokes Handicap2:44pm1600m 10.Plein Ciel (8) Ben Allen54kg
R8.Samson Handicap 4:04pm1400m 2.Royal Ace (1) Dean Yendall59.5kg
R9.Le Pine Funerals Plate 4:40pm1400m 4.Broadway And First (16) John Allen58.5kg
R9.Le Pine Funerals Plate 4:40pm1400m 8.Noela's Choice (17) Dean Yendall57kg
R9.Le Pine Funerals Plate 4:40pm1400m 12.Stylish Miss (19) Jye McNeil56kg